Çorlu Ön İzoleli Hava Kanalı Uygulaması

Alüminyum gofrajlı hava kanalları genellikle kapalı yüzme havuzlarında kullanılmaktadır. İç yüzeyi epoksi kaplı olarak imal edilen gofrajlı hava kanalları ameliyathane ve temiz oda uygulamalarında da sıkça tercih edilmektedir. Gofrajlı hava kanalları imal edildikleri malzemelerden kaynaklı olarak çok hafif bir yapıya sahiptir. Gofrajlı hava kanalları imal edilirken bir atölye ve makineye ihtiyaç duyulmaksızın birkaç özel el aleti ile şantiye sahasında imal edilir.

Gofrajlı hava kanalları 20 veya 30 mm kalınlığında yüksek yoğunluklu poliüretan plakaların her iki yüzeyine 80 mikron kalınlıkta alüminyum malzeme ile kaplanmaktadır. Alüminyum malzemelerin dışa gelen kısımları özel epoksi boya ile kaplanmaktadır. Epoksi dış kaplaması güneş rüzgar ve yağmurun aşındırıcı etkilerine göre uzun süre dayanabilmektedir.

Gofrajlı hava kanalları dekoratif desenli dış yüzeyleri sayesinde iç mekanlarda da rahatça kullanılmaktadır. Gofrajlı hava kanalları için ekstra izolasyon malzemesine gerek duyulmamaktadır. Hava kanalının ana maddesi olan yüksek dansiteli poliüreten malzeme çok iyi bir yalıtkan vazifesi görmektedir. Gofrajlı hava kanallarının birleşim flanşları özel alüminyum çekme profillerden yapılmaktadır. Bağlantı flanşları gofrajlı kanal malzemesine özel tip yapıştırıcılarla birleştirme yapılmaktadır. Gofrajlı hava kanalları uygulandığı binalara da % 80 oranında daha az yük vermektedir.

Gofrajlı hava kanalı fiyatları diğer alternatif sistemlere göre biraz maliyetli olmasına nazaran imalat ve montaj kolaylığı ayrıca yüksek izole etkisi nedeni ile cazip hale gelmektedir. Enerji maliyetlerinin daha aza indirgemesi bakımından gofrajlı hava kanalları daha fazla tercih edilmektedir.
Yukarı
tanıtım filmi